Loading...

iPhone 13 z datą premiery. Apple zaprasza na "California streaming"

iPhone 13 z datą premiery. Apple zaprasza na "California streaming"

Apple opublikował zaproszenie na konferencję "California streaming", która odbędzie się 14 września o godzinie 19.00. Podczas wirtualnego wydarzenia, które będzie transmitowane online, firma z Cuperitno zaprezentuje najnowszego iPhone'a 13 oraz zegarek Apple Watch Series 7.

REKLAMA Zobacz wideo Świetny smartfon, który kiepsko się sprzedaje. iPhone 12 mini jest pełen paradoksów [TOPtech]

Hasło konferencji może być zarówno nawiązaniem do samej formuły wydarzenia (streaming online), jak i do rozwijanej przez Apple usługi Apple TV+. Być może amerykański koncern ogłosi jakieś ważne nowości związane ze swoim serwisem sVOD.

iPhone 13 już za rogiem. W tym roku może być wyjątkowo drogi. Oto wszystko, co o nim wiemy

Apple Event Apple

Premiera iPhone'a 13. Czego możemy się spodziewać?

iPhone 13 - podobnie jak w ubiegłym roku - trafi do sprzedaży w czterech wariantach. Będą to:

iPhone 13 z datą premiery. Apple zaprasza na

Nowe iPhone'y mają doczekać się tylko niewielkich zmian w designie - przesunięta zostanie wysepka z głównymi aparatami na pleckach smartfonów. Delikatnemu zmniejszeniu ulec ma również notch, ale nie należy się spodziewać, że wcięcie w górnej krawędzi ekranu zniknie całkowicie.

Ciekawiej prezentuje się kwestia nowego wyświetlacza. Apple wyposaży iPhone'a 13 w ekran 120 Hz ProMotion, choć zmiana ta dotyczy jedynie wersji Pro - tańsze modele mają korzystać z panelu 60 Hz.

Sercem iPhone'a 13 będzie nowy układ Apple A15. Raczej nikt nie ma wątpliwości, że znów będzie to najwydajniejszy mobilny procesor na rynku, który okaże się o 30-40 procent szybszy od poprzednika.

Możliwe, że nowe iPhone'y zaoferują wsparcie dla ładowarek o mocy 25W (w przypadku iPhone'a 12 było to maksymalnie 20W). Pojawiły się również doniesienia o technologii ładowania zwrotnego, ale wydaje się, że w tym roku tej funkcji jeszcze się nie doczekamy.

Render iPhone'a 13 fot. LETSGODIGITAL

Obiektywy w nowych iPhone'ach mają dysponować większymi matrycami, co widać już na renderach prezentujących wyspę aparatów. Obiektywy mają być też jaśniejsze. W przypadku głównego aparatu możemy spodziewać się światła f/1.6, a w przypadku obiektywu szerokokątnego - f./1.8. Analityk Ming-Chi Kuo sugeruje, że ta ostatnia zmiana pojawi się jedynie w modelu 13 Pro i 13 Pro Max.

Sporo mówi się o nowościach w wideo. Wszystkie iPhone'y mają otrzymać optyczną stabilizację przy nagrywaniu filmów (VCN), która w 2020 r. była dostępna wyłącznie w iPhonie 12 Pro Max. Pojawić ma się także możliwość nagrywania w formacie ProRes oraz funkcja rozmycia tła (Cinematic Video).

Apple przyzwyczaił nas do tego, że (niemal) co roku podnosi ceny nowych iPhone'ów. Niestety w tym roku podwyżki mogą okazać się wyjątkowo słone. Z doniesień serwisu DigiTimes wynika bowiem, że Apple planuje sobie odbić na klientach koszty, które ponosi w związku z rosnącymi cenami chipów.

Powiązane artykuły