Loading...

Moje sposoby na oszczędzanie baterii w iPhonie - jak przedłużyć czas pracy?

Moje sposoby na oszczędzanie baterii w iPhonie - jak przedłużyć czas pracy?

Włącz tryb oszczędzania energii

Tak, wiem, oczywistość, ale miejmy ją już z głowy. Część użytkowników iPhone'ów nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia tej funkcji, więc gdyby takowi zawitali do tego artykułu (witam serdecznie), to już na wstępie zwracam Waszą uwagę właśnie na tę funkcję. Znajdziecie ją w Centrum sterowania (wysuwane z dołu w modelach do iPhone 8 i wysuwane z prawego górnego rogu w iPhone X i nowszych) - wystarczy, że tapniecie na ikonę baterii. Jeśli jej tam nie ma, odpowiednia pozycja znajduje się też w ustawieniach w sekcji Bateria.

To cię zainteresuje Zrzut ekranu na Macu - jak zrobić? (poradnik)Mój pierwszy iPad - 7 rzeczy, które musisz wiedzieć

Wyłącz odświeżanie w tle dla wybranych aplikacji

Odświeżanie w tle to wiele przeróżnych procesów, które dzieją się w tle, gdy my nie korzystamy z danej aplikacji. Niezależnie od tego, czy na Waszym urządzeniu jest ich kilka czy kilkadziesiąt, zawsze warto wyłączyć takie aktywności w tle dla tych, które nie są Wam niezbędne. Decyzja o tym, działalność których aplikacji w tle ograniczycie zależy od Was, ja zrobiłem tak z aplikacjami restauracji, usług VOD, czasopism. Wyłączenie odświeżania w tle nie wpływa na działanie powiadomień. Sekcję Odświeżanie w tle znajdziecie w Ustawienia->Ogólne.

Wyłącz powiadomienia dla wybranych aplikacji

Bardzo prosta i niezwykle skuteczna metoda. Ciągła synchronizacja i wysyłanie powiadomień przez aplikacje w bardzo dużym stopniu wpływa na spadek energii, dlatego pozostawcie je włączone tylko dla tych aplikacji, w których faktycznie są Wam potrzebne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by powiadomienia skonfigurować jeszcze dokładniej, na przykład tak, by były dostarczane po cichu (bez dźwięku i bez banerów) i czekały na nas, gdy sięgniemy po telefon. Wszystkie te opcje dla poszczególnych programów znajdziecie w Ustawienia->Powiadomienia.

Wyłącz wibracje

Moje sposoby na oszczędzanie baterii w iPhonie - jak przedłużyć czas pracy?

Jeśli pracujecie lub przebywacie w otoczeniu, gdzie bez problemu usłyszycie dźwięk powiadomienia, to wibracje wcale nie będą potrzebne, by was powiadamiać o czymkolwiek. Pozostawcie je aktywne w trybie cichym. Pozycję Wibruj w trybie dzwonka znajdziecie w Ustawienia->Dźwięki i haptyka.

Czytaj dalej poniżej

Zredukuj animacje w iOS

To raczej drobnostka, ale kto wie, może pozwoli minimalnie zaoszczędzić trochę energii. W Ustawienia->Dostępność->Redukuj ruch możecie zmniejszyć liczbę animacji, przez co system będzie w mniejszym stopniu obciążał podzespoły i nie będzie korzystał z np. akcelerometru, by móc zmieniać położenie tapety w tle. Dzięki tej czynności może także, (bardzo minimalnie) wzrosnąć wydajność starszego iPhone'a.

Wyłącz transfer danych przez sieć komórkową

Smartfony bez dostępu do sieci bywają mało pomocne (chociaż aparat i wygodne pisanie SMS-ów to silne zalety), ale to właśnie łączność z Inetrnetem sprawia, że iPhone'om tak szybko kończą się zasoby energii. Jeśli możecie sobie na to pozwolić, dajcie odpocząć smartfonowi od ciągłej synchronizacji danych i bezustannego poszukiwania jak najlepszego połączenia ze stacjami bazowymi. Wyłączenie transferu danych możliwe jest w Centrum sterowania oraz w Ustawienia->Sieć komórkowa->Dane sieci kom.

Jak szybciej naładować iPhone'a?

Na czas ładowania akumulatora w iPhonie, także z powerbanka, możecie aktywować tryb samolotowy - w ten sposób telefon będzie potrzebował mniej energii na bieżące procesy, a stan naładowania baterii powinien choćby minimalnie szybciej się podnosić.

Powiązane artykuły