Loading...

Personalizacja wyglądu iOS — jak dostosować iPhone’a pod siebie?

Personalizacja wyglądu iOS — jak dostosować iPhone’a pod siebie?

iOS to nie Android i nie możemy spersonalizować go tak, jak ma to miejsce w Androidzie. Nie oznacza to natomiast braku jakichkolwiek możliwości edycji wyglądu. Dowiedz się, jak dostosować iPhone’a pod siebie.

Przeciwnicy iOS i iPad OS często zarzucają systemom Apple brak możliwości personalizacji wyglądu interfejsu. Zarzut jest oczywiście uzasadniony, gdyż faktycznie na platformach giganta z Cupertino ciężko o pełną customizację. Niemniej, istnieje kilka elementów, które można dostosować pod siebie. Oto one.

Jak dostosować wygląd iOS do swoich oczekiwań?

Tapeta

Personalizacja wyglądu iOS — jak dostosować iPhone’a pod siebie?

Pierwszą rzeczą, jaką można zmienić, są tapety na ekranie głównym i ekranie blokady. Każda z nich może być inna. Aby ustawić nową grafikę, musisz udać się do Ustawień i panelu Tapety. Po wybraniu interesującego obrazka, np. wcześniej pobranego z sieci, wystarczy zdefiniować, na którym z ekranów będzie on używany.

fot. gsmManiaK

Ikony i foldery

Kolejna metoda customizacji iOS dotyczy ikon i folderów. O ile Apple narzuca nam konieczność ustawienia ikon w rzędach, o tyle możemy je swobodnie przenosić pomiędzy ekranami oraz grupować w stworzonych przez użytkownika folderach. Wystarczy przytrzymać palcem wybraną aplikację i zdecydować o jej przeniesieniu na ekranie głównym.

fot. gsmManiaK

Centrum Sterowania

Dostosować możemy również Centrum Sterowania. Aby zmienić ikony funkcyjne oraz posegregować je według własnych preferencji, należy udać się do Ustawień i Centrum Sterowania. Następnie, za pomocą funkcji Dostosuj narzędzia przeciągamy wybrane narzędzia, ustawiając je w dowolnej kolejności.

fot. gsmManiaK

Widgety

Personalizować możemy również widgety znajdujące się po lewej stronie ekranu głównej, na wysuwanym panelu. Aby to zrobić, wystarczy przewinąć ekran widgetów na sam dół i kliknąć przycisk edycja. Zobaczymy wtedy panel z możliwością dodawania dostępnych widgetów aplikacji firm trzecich oraz rozwiązań systemowych).

Wbrew pozorom to nie koniec możliwości personalizacji iPhone’a czy iPada, ale to właśnie o tych sposobów warto zacząć.

Najlepsze launchery/nakładki na Androida. Którą wybrać i jak zainstalować?

Powiązane artykuły