iPhone

iPhone

Listy nawigacyjne

Kategoria

Zobacz jak zagrać na PS4 za pomocą iPhone’a

Za pomocą Chrisfugiel

Przygotowałem krótki poradnik, jak uruchomić rozgrywkę za pomocą naszego iPhone’a i PS4. Przyznam, że nie spodziewałem się, że aż tak pozytywnie zaskoczy mnie ta zabawy, bo przecież pad to pad, a nie jakieś smartfony.Zobacz jak zagrać na PS4 za pomocą iPhone’a

Przede wszystkim musimy udać się do App Store. Tam znajdziemy aplikację Remote Play. Warto tutaj zaznaczyć, że Apple zaleca korzystanie z iPhone 7 wzwyż lub iPady od 7. generacji. Nie wiem, jak działa aplikacja na starszych modelach. Po zainstalowaniu uruchamiamy apkę.

Musimy zaakceptować regulaminy, a następnie aplikacja rozpocznie wyszukiwanie konsoli w obrębie naszego WiFi. Tutaj od razu ważna informacja – zalecane jest dość mocne łącze do połączenia, gdyż apka może zrywać połączenie (spokojnie, rozgrywka wtedy zostanie wstrzymana).

Jak już apka znajdzie naszą konsolę automatycznie (możesz też użyć połączenia ręcznego), będziemy musieli wpisać się do PSN, podając login i hasło. Nasze urządzenia zostaną sparowane i od tej chwili możemy kontrolować PS4 za pomocą aplikacji.

Przyciski są naniesione na ekran, przypominają nasz kontroler Dualshock. Warto tutaj obrócić ekran i korzystać z wersji panoramicznej, gdyż wszystko jest wtedy bardziej czytelne.

Przy wersji pionowej sam widok rozgrywki zajmuje co najwyżej 30% całego ekranu, przez co jest mocno nieczytelny (a testowałem na iPhone 8 Plus). Z drugiej strony – przy tej wersji cały czas mamy widoczne przyciski. W wersji panoramicznej, aby zobaczyć guziki, musimy dotknąć ekran, bo po chwili przyciski znikają.

Podczas rozgrywki oba ekrany działają synchronicznie. Niestety podczas takiego połączenia, nie możemy sterować Dualshockiem i mieć obraz na ekranie telefonu, jednak chyba nie o to nam chodzi, skoro chcemy grać na telefonie. Znalazłem niestety (na razie) dwie wady: przede wszystkim nie widzę opcji rozłączenia się z grą, poza zamknięciem aplikacji lub wyłączeniem PS4. Druga kwestia, ale już bardziej subiektywna, bo zależna od łącza to lagi, nieznaczne, ale jednak są.

Po kilku godzinach testów uważam, że rozgrywka sprawia dużą przyjemność i spełnia moje oczekiwania. Oczywiście nie zastępuje to gry na 50-calowym telewizorze, ale jest swego rodzaju odmiennością od standardowej rozgrywki.

Zobacz również:

  1. Złoto, diamenty i skóra węża – Caviar zrobił etui do iPhone X za 17 500zł
  2. Obsługa rysika w nowych iPhonach to wcale nie głupi pomysł!
  3. Oto jak będzie wyglądał iPhone XS i Apple Watch 4! Wyciekły oficjalne zdjęcia
  4. Apple także tworzy swojego „Netflixa dla graczy”!
  5. Sony State of Play: Iron Man na PSVR i Mortal Kombat 11. Zobacz listę gier
  6. Gry z PC na tablecie? Steam Link debiutuje na iPady, iPhone’y i Apple TV
  7. Limitowane edycje PlayStation 4 Pro z okazji premiery The Last of Us II!
  8. Tak, to koniec PlayStation 4. Sony kończy produkcję praktycznie wszystkich wersji starej generacji
  9. Marzec 2021 – darmowe gry w PlayStation Plus: jest grubo!
  10. Możecie już pobierać darmowe gry w PS Plus na kwiecień od Sony: Days Gone i inne
TEMATY apple iPhone ps4 sony

29

May/2022