Loading...

Android z widżetami w stylu iOS 14. Nowa funkcja w Action Launcherze

Android z widżetami w stylu iOS 14. Nowa funkcja w Action Launcherze

iOS 14 to pierwsza wersja systemu na iPhone'y, która pozwala na umieszczanie widgetów bezpośrednio na pulpitach. Apple dodał tę funkcję 11 lat po Google'u, ale nie byłby sobą, gdyby nie dorzucił garści pomysłów od siebie.

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest funkcja stosy widżetów, która pozwala na nałożenie kilku widżetów na siebie i przełączanie się między nimi muśnięciem palca. Dzięki temu kilka widżetów zajmuje na pulpicie tylko jedno miejsce.

Podobne rozwiązanie na Androidzie? Żaden problem.

Action Launcher 47 wprowadza stosy widżetów

Android z widżetami w stylu iOS 14. Nowa funkcja w Action Launcherze

Wzorowana na iOS 14 funkcja trafiła do najnowszej testowej wersji popularnego launchera. Wystarczy przytrzymać palec na pulpicie, kliknąć opcję "Widgets" i z listy widżetów wybrać "Widget Stack". Teraz wystarczy już wybrać widżety, które mają zostać na siebie nałożone.

Samo przełączanie się między widżetami jest płynne i wygodne. Action Launcher 47 znajduje się jednak w fazie beta, więc jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Z moich obserwacji wynika, że niektóre długie widżety się nie wyświetlają, choć zdecydowana większość działa prawidłowo.

Aby pobrać testową wersję Action Launchera należy dołączyć do programu beta tutaj, a następnie pobrać wersję 47 ze Sklepu Play.

Zobacz również:

Powiązane artykuły