Loading...

Koniec Smart TV. Google pozwoli wyłączyć system w telewizorach

Koniec Smart TV. Google pozwoli wyłączyć system w telewizorach

Nie chcesz telewizora Smart TV, ale takiego nie ma na rynku? Spokojnie, Google pozwoli „wyłączyć inteligencję” w odbiorniku.

Głosy o tym, żeby producenci stworzyli porządny telewizor bez Smart TV pojawiają się od bardzo dawna. Zdaje się, że Google usłyszało głos klientów i postanowiło stworzyć telewizor, który może… przestać być Smart TV.

Według najnowszych doniesień, Google w telewizorach z systemem Google TV pozwoli na wyłączenie funkcji internetowych, tworząc z odbiornika klasyczny telewizor, jaki znaliśmy na długo przed czasami Smart TV.

fot. 9to5Googlefot. 9to5Google

Po przełączeniu telewizora w tryb „Basic TV” użytkownik wyłączy internetowe funkcje. Interfejs pozostanie do bólu uproszczony pozostawiając ikonki do wyboru źródła i kanałów telewizyjnych. Oczywiście w każdej chwili użytkownik będzie mógł włączyć cały system.

Koniec Smart TV. Google pozwoli wyłączyć system w telewizorach

Na ten moment nie ma podobnych informacji, które dotyczyłyby Android TV, więc zdaje się, że nowa funkcja dostępna będzie dopiero w telewizorach z Google TV.

Choć nie uważam, że to niezbędny ruch, cieszy, że producent daje możliwość wyboru. To także odpowiedź na wołanie o telewizor bez tzw. „wodotrysków”. Warto pamiętać, że spora część użytkowników nadal korzysta z telewizora w klasyczny sposób- odbierając telewizję.

Źródło: 9to5Google

Powiązane artykuły