Loading...

Oto pełna specyfikacja i cena Xiaomi 12. Nie mogłem śnić o lepszym „iPhone 13 z Androidem”

Oto pełna specyfikacja i cena Xiaomi 12. Nie mogłem śnić o lepszym „iPhone 13 z Androidem”

Jaka będzie cena Xiaomi 12? Idealna, cudowna i wspaniała. Kompaktowy flagowiec jest zaskakująco tani, a dzisiaj poznaliśmy jego pełną specyfikację. Po prostu nie da się go nie kochać.

Xiaomi 12 zadebiutuje już dosłownie za kilka dni. Dla polskiego użytkownika ta premiera nie ma już sensu, ponieważ dzisiejszy przeciek zdradza dosłownie wszystko, razem z cenami. To piękny, kompaktowy i poręczny flagowiec, który pewnie będzie grzał się jak szalony. I tak go uwielbiam.

Kompaktowy Xiaomi 12 porywa specyfikacją

Dlaczego iPhone 13 z Androidem? Ano dlatego, że oba modele dzielą rozmiary, choć oczywiście Xiaomi 12 jest zdecydowanie węższy. Szczerze powiedziawszy, to jest też od niego nieporównywalnie lepiej wyposażony. Zacznijmy chociaż od ekranu – nie ma w nim notcha, a sam panel jest odświeżany w 120 Hz. Podobno to doskonała matryca, której renomowany DisplayMate przyznał najwyższą możliwą ocenę.

Pełna specyfikacja Xiaomi 12 / fot. Weibo via Gizmochina

Oto pełna specyfikacja i cena Xiaomi 12. Nie mogłem śnić o lepszym „iPhone 13 z Androidem”

Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro – pełna specyfikacja wymarzonych flagowców

Specyfikacja obejmuje Snapdragona 8 Gen 1, od 8 do 12 GB RAM oraz 12 lub 256 GB na dane użytkownika. W tak małej obudowie nie ma szans na dobre chłodzenie (pokazuje to choćby Samsung Galaxy S21 oraz ASUS Zenfone 8). Jeśli nastawiasz się na kilkugodzinne sesje z grami, to raczej musisz zwrócić się w stronę wersji Pro.

Idealnie wypada za to bateria. Xiaomi 12 ma ogniwo o pojemności 4500 mAh i można je ładować po kablu z mocą 67W. To świetna wiadomość, a do tego producent nie oszczędzał na ładowaniu bezprzewodowym. iPhone 13 może się przy nim schować, bo przegrywa na każdym polu – również ceny.

Xiaomi 12 – jaka cena?

Krótko mówiąc – świetna. Xiaomi 12 w wariancie z 8 GB RAM i 128 GB na pliki kosztuje tylko 2400 złotych. Jasne, że w Polsce dojdą do tego podatki, marże i tak dalej, ale nadal nie powinien kosztować więcej niż Xiaomi 11T w momencie premiery. Po prostu nie mogę się go doczekać – najmocniejsza wersja ma mieć cenę na poziomie 2800 złotych, też jest świetnie.

Kompaktowy telefon i topowy Snapdragon zwykle nie są najlepszą parą dla wymagającego użytkownika, który nie lubi przegrzewających się smartfonów. Jeśli jednak nadal chciałbyś coś mniejszego, to Xiaomi 12X może być spełnieniem Twoich oczekiwań.

Nic lepszego dziś nie usłyszysz: Xiaomi 12X istnieje! Gdy pojawi się w Polsce, pozamiata

Powiązane artykuły