Samsung

Samsung

Kategoria

Microsoft OneDrive zamiast Samsung Cloud, ale tylko dla zdjęć i filmów

Za pomocą Chrisfugiel

W sierpniu tego roku firmy Samsung oraz Microsoft ogłosiły strategiczne partnerstwo.

Pierwszym jego efektem jest chmura OneDrive, która zastępuje dotychczasową chmurę Samsung Cloud w obrębie kopii zapasowych naszych zdjęć oraz filmów. W pierwszej kolejności nowa funkcja została udostępniona dla telefonów Galaxy Note10, Note10+ oraz urządzeń Galaxy S10 biorących udział w testach oprogramowania One UI 2 Beta.

Biuro prasowe polskiego oddziału potwierdziło nam rezygnację z własnej chmury do zdjęć i filmów: Firmy Samsung oraz Microsoft, od lat współpracują, oferując konsumentom jeszcze większe możliwości wykorzystania nowych technologii. Poczynając od modelu Galaxy Note10, rozwiązania firmy Microsoft będą jeszcze lepiej zintegrowane z ekosystemem Galaxy. Galeria Samsung oferuje teraz możliwość synchronizacji z usługą Microsoft OneDrive. Dzięki temu, użytkownicy mają dostęp do zdjęć i wideo na innych swoich urządzeniach. Nie muszą też zaprzątać sobie głowy tym, czy wykonali ostatnio kopię zapasową.

Użytkownicy po zainstalowaniu odpowiedniej aktualizacji otrzymają komunikat w systemowej aplikacji Galeria, który będzie zachęcał do włączenia kopii zapasowej zdjęć oraz filmów za pomocą chmury OneDrive. Jeżeli wyrazimy zgodę na włączenie to rozpocznie się proces migracji z konta Samsung Cloud do OneDrive. Migrację możemy również rozpocząć z poziomu ustawień konta Samsung Cloud.

Pozostałe elementy takie jak kopia zapasowa telefonu (telefon, wiadomości, kontakty, zegar, ustawienia itd) w dalszym ciągu będą wykonywane za pomocą usługi Samsung Cloud. Do usługi OneDrive zostaną przeniesione wyłącznie nasze zdjęcia oraz filmy.

Żeby móc skorzystać z usługi OneDrive musimy posiadać:

Funkcja synchronizacji z chmurą OneDrive będzie udostępniana etapami dla kolejnych modeli telefonów.

Osoby, które korzystają z płatnego planu Samsung Cloud to w ramach nowej usługi OneDrive otrzymają taki sam plan.

14

Feb/2022