Loading...

Tryb nocny na Xbox! Tego potrzebowaliśmy

Tryb nocny na Xbox! Tego potrzebowaliśmy

Tryb nocny w konsolach Xbox to coś czego potrzebowaliśmy od dawna. W przyszłości powinien zostać wprowadzony razem z aktualizacją. Co zaoferuje?

Przy wszelkich zaletach Xboxa, jedna nieznośna wada dotyczy braku możliwości regulacji jasności podświetlanego logo Xboxa na kontrolerze. Właściwie denerwuje mnie do tego stopnia, że nie zdążyłem ani tego ani zaakceptować, ani się przyzwyczaić, a grając w ciemnościach widzę nieznośnie jasny punkt na padzie.

Xbox Series X

od: 2.799 zł »więcej informacji »

To i niektóre inne rzeczy mają się już wkrótce zmienić – Xbox otrzyma tryb nocny, a jedną z osób, które mogły już go doświadczyć jest Tom Warren, który opublikował w sieci film z możliwościami nowego trybu.

Tryb nocny na Xbox! Tego potrzebowaliśmy

Jak widać na powyższym wideo, będziemy mogli już wkrótce ustawić jasność podczas korzystania z konsoli (z poziomu konsoli), a także nałożyć filtr światła niebieskiego. Ustawienia, które od lat dostępne są na dużej ilości urządzeń, w końcu trafią do konsol Xbox, co uprzyjemni korzystanie np. z Game Passa późną nocą.

Jako użytkownicy będziemy mieć również możliwość regulacji podświetlenia logo na konsoli, a także podświetlenia na padzie, czyli coś, na co sam czekałem od rozpoczęcia mojej przygody z Xboxem. Poza tym Zieloni pozwolą na zaplanowanie grafiku i dostosowania różnych trybów do danej pory dnia i nocy.

Cieszyć może to, że Microsoft wreszcie zdecydował się wprowadzić tak potrzebne zmiany. Z drugiej strony, warto pamiętać, że są to tak podstawowe funkcje, które powinny być dostępne już od dawna. Cóż, stwierdzenie „lepiej późno niż wcale” pasuje to idealnie.

Źródło: PPE

Powiązane artykuły