Loading...

TCL prezentuje smartfon, który się składa i zwija

TCL prezentuje smartfon, który się składa i zwija

Firma TCL pokazała prototyp składanego smartfonu, w którym część ekranu można zwinąć i rozwinąć. Dzięki temu mamy tu smartfon i tablet w jednym urządzeniu.

Podczas odbywającego się w Chinach wydarzenia DCT 2021, firma TCL pokazała swój pomysł na oryginalny smartfon, który w kilka chwil może się zmienić w tablet z całkiem dużym wyświetlaczem. Urządzenie łączy w sobie koncepcję składanego smartfonu ze zginanym ekranem oraz możliwość rozwinięcia lub zwinięcia części panelu, w zależności od potrzeb.

Zobacz: Samsung Galaxy Z Fold3 5G – test składanego telefonu, który uzależniaZobacz: Samsung Galaxy Z Flip3 5G: rozkładany smartfon jeszcze bliżej ideału

TCL prezentuje smartfon, który się składa i zwija

Działający prototyp smartfonu TCL widać na dołączonym poniżej filmie. Widać na nim, że po złożeniu urządzenie wygląda jak zwykły smartfon z bezramkowym wyświetlaczem o przekątnej 6,87 cala. Po otwarciu urządzenia możemy korzystać ze składanego ekranu o przekątnej 8,55 cala. na tym jednak nie kończą się możliwości tego sprzętu. Ekran można rozszerzyć o dodatkową część rozwiniętą z lewej strony. W ten sposób otrzymujemy tablet z wyświetlaczem o przekątnej 10 cali.

Pokazane na nagraniu urządzenie to na razie dosyć wczesny prototyp i nie wiadomo, czy taki smartfon kiedykolwiek trafi na rynek. Pomysł jest jednak bardzo ciekawy.

Zobacz: Moto Edge X30 ze Snapdragonem 8 Gen 1 – producent potwierdzaZobacz: Xiaomi Poco M4 Pro wkrótce zadebiutuje w Polsce

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas naGoogle News

Źródło zdjęć: Fold Universe / YouTube

Źródło tekstu: Phone Arena

Tagi:tclskładany smartfonzwijany smartfonnowy smartfon tcl

Powiązane artykuły