Loading...

Według tego badania dotykamy telefonu więcej niż 2000 razy dziennie

Według tego badania dotykamy telefonu więcej niż 2000 razy dziennie

Typowy użytkownik dotykał swojego urządzenia średnio 2617 razy dziennie, ale już tzw. ekstremalni użytkownicy, którzy stanowią 10 proc. wszystkich użytkowników telefonów – dotykali ich ponad 5400 razy dziennie.Według tego badania dotykamy telefonu więcej niż 2000 razy dziennie

Jako dotyk firma potraktowała każdy moment, w którym badani pisali coś na telefonie, włączali aplikacje i inne funkcje oraz przesuwali palcem po ekranie, np. odblokowując urządzenie. Liczyły się ruchy wykonywane na odblokowanym telefonie.

Czytaj także w BUSINESS INSIDER

Tylko u nasBusiness Insider

aaa

|Krzysztof MajdanBusiness Insider

aaa

|Patryk Pallus

Sami zrobiliśmy mały test: odblokowanie urządzenia, znalezienie aplikacji Facebooka, szybkie i dość pobieżne sprawdzenie osi czasu i własnego profilu, sprawdzenie kto dzwonił, gdy nie mogliśmy odebrać i ponowne zablokowanie to ponad 40 dotknięć.

Ze wspomnianego badania wynika, że najczęściej stukamy w ekran, gdy gramy w gry mobilne, surfujemy po e-sklepach i przeglądamy serwisy społecznościowe.

2 godziny patrzenia w ekran

By pozyskać takie dane, amerykańska firma stworzyła specjalne narzędzie, które śledziło i gromadziło informacje o każdej interakcji użytkownika z jego telefonem, przez 5 dni, 24 godziny na dobę.

Badanie wykazało też, że użytkownicy smartfonów poświęcają im średnio dziennie ponad dwie i pół godziny uwagi (to łączny, średni, czas, w którym patrzą na ekran telefonów), a ekstremalni użytkownicy - blisko cztery godziny.

Apple informował ostatnio, że posiadacze iPhone’ów odblokowują swoje telefony 80 razy dziennie, czyli średnio 6-7 razy w ciągu jednej godziny.

Powiązane artykuły